اسمش و بذارین یه نقد خودمونی

سلام چون یه کم دیر اومدم واسه همین حرف واسه گفتن زیاد دارم گفته باشم!

اول همه اینکه ایام سوگ و سوگواری و عزا و شهادت حضرت فاطمه رو تسلیت می گم و ایشالله که طاعات و عباداتتون (اگه طاعتی بوده) قبول درگاه خدا واقع شده باشد.

دوم همه اینکه این چند روز تعطیل که دقیقا" 5 روز ناقابل بود و مملکتم رو هوا نبود و مردمم اصن از در خونه هاشون بیرون نرفتند و زیارت و سیاحتشون با هم نبود و.. خدائی بعضی وقتا که فکر می کنم می بینم ما ایرانیا فقط منتظر یه روز تعطیلیم تا ایران گردیمون و شروع کنیم 3 ماه تابستون که کمه 3 هفته عید نوروزم که چیزی نیست این وسط ایام شهادت یا عیدی هم تعطیل باشه مثل محرم و ایام 14 و 15 خرداد و 22 بهمن و اعیاد مختلف باید ادامه سفرامون و بریم واقعا" که دمتون گرم، نیست ساعات مفید کار کردن تو این کشور تو کل هفته خیلی زیاده و ملت خسته می شن به هر حال باید یه نموره استراحت کنند واقعا؛ که ایران تو هیچ زمینه ای اول نباشه تو دلخوشی و تفریح حقشه که مدال طلا رو بهش بدن!!!

مسأله بعدی اینکه این چند روز  تلویزیون خودش رو خفه کرد مخصوصا" شبکه یک که دیگه مرام کشی کرد و روزی 2 تا فیلم پخش می کرد اولا" اینکه انگار باید همه آدم بدای فیلم ها طی حوادثی نظر کرده می شدند و خیلی ساده و راحت؛ طی وقایعی  تبدیل به بهترین آدم روی کره خاکی می شدند.

از طرف دیگه مثل یه زمانی که همه به ازدواج و مشکلات اون گیر می دادند تازگیا مشکلی که کارگردانا و فیلم سازای ما بهش گیر دادن و یه جورائی شاید می خوان فرهنگش رو بین مردم جا بندازند شده مسآله سکته مغزی بعضی از  آدم خوبای فیلم و اهدای عضو اونا علی رغم مخالفت شدید خانواده هاشون و بالاخره راضی شدن اونا، درسته من نمی خوام منکر این مساله شم یا اینکه بگم کار خوبی نیست و قبول کردن اعضای خونواده اون بیمار برای اهدای عضو یه مساله خیلی غیر متعارفه اما چه خوب می شد وقتی هدفمون تشویق آدما به بعضی کارای خوبه این قدر همیشه منتظر این نباشیم که یکی این وسط سکته مغزی کنه و شانسی شانسی همه چیزش هم با یه شخصیت دیگه فیلم همخون شه و خیلی راحت اهدای عضو صورت بگیره نمی دونم انگار واسه کمک کردن به آدما راه دیگه ای به جز سکته و از دست رفتن  یکی دیگه نیست  نمی دونم چند تا از این فیلم ها  رو دیدین اما این فیلم سازای ما وقتی موضوعی واسه فیلم ساختن ندارند چرا این قدر گیر می دن به قضیه سکته مغزی و اهدای عضو؟!

بی خیال از فیلم ها بگذریم یه چیز رو باید بگم که اگه نگم فکر کنم بمیرم آخه گیر کرده و  تا نگم راحت نمی شم  جون من نه جون خودتون می بینین چه کشور گل و بلبلی داریم همه توش همه کاره اند همه از همه چیزسر در میارن و یه نفر تو تمام زمینه ها تخصص داره و می تونه تموم پستای مملکت رو بگیره ماشالله کشور گل و بلبل یکی توش باشه می تونه خیلی راحت بگردوندش و به بقیه هم هیچ گونه نیازی نیست و برن واسه خودشون خوش باشند ما آدمائی داریم که هم می تونند در زمینه صدا و سیما متخصص باشند و یه شبه اونو زیر و رو کنند و تموم مشکلات رو رفع کنه و همون یه نفر لیاقت کاندیدائی ریاست جمهوری داره و هم رسیدن به پست دبیر عالی شورای امنیت ملی و همم بشه نماینده مجلس و بعدم رئیس مجلس

جالبه همش داریم پز این و می دیم که وای چه قدر الان تعداد دانشجویان ما زیاد شده، مخصوصا دخترای تحصیل کرده که دیگه فوران می کنه یکی نیست بگه اره اونی که درس خونده بعد چه قدر از اون تخصصش استفاده می کنه و همون جائی که باید بره کار می کنه انگار همه ی چیزا فقط واسه بعضی آدماست .

خدایا  تو رو به خاطر یه همچین آدمائی که همه کاره اند و واقعا" ما رو شرمنده می کنند شکر و سپاس می گوئیم فکر کنم بعد چند سال دیگه ادعای ... هم بکنند چی بگم والله  بی خیال انگار بی خیالی از همه چیز بهتره  

/ 11 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هلیا

بانو سعیده! دلمون واستون اوچولووووووووووووووو[ماچ] [گل]

هلیا

بانو سعیده! دلمون واستون اوچولووووووووووووووو[ماچ] [گل]

یاسمن

ای الهی من تو را آبگوشت امام حسینی!!! بنویس! ولی لا اقل فونتتو درشت کن! خوارم بشمَ!

سمنه منو

راست گفتی ننه جالبه من دو روز پشت سر هم اتفاقی یه دقیقه تلویزیونو روشن کردم در مورد مرگ مغزی بود!!!... ننه با یاسی موافقم شدیداً قربونت برم[ماچ]

ویدا

سعیده جان یه موقع یه نشانه هایی توی پستت می بینم که از خودم خجالت می کشم . در ضمن جدا اگر روزنامه نگار بشی موفق می شی.

مونا

سلام[گل] این یه بازیه... هلیا دعوتم کرد. اینکه اگه بدونی 24 ساعت آخر زندگی ات چی کار می کنی؟!! تا حالا بهش فکر کرده بودی؟

سمنه منو

قالب نو مبارک! پ.ن: ننه التماس دعا[بغل]

یاسمن

به به به! میبینم که کلی اینجا را ژیگول نموده ای آیا! مبارکه لباس جدید

رابط

البته میدونی که ممنوعیت سوژه برای کارگردانان ما زیاده و سوژه بی خطر محدوده

رابط

در مورد افزایش کمی هر چیزی هم قدیما قانونی وجود داشت که می گفت " افزایش تغییرات کمی در نقطه بحرانی به تغییر کیفی منجر می شود مثل گرم شدن اب و در نقطه جوش تبدیلش به بخار حالا افزایش کمی دانشجویان دختر به چه تغییر کیفی منجر خواهد شد شما بگویید یعنی یک پست بنویسید